tradice festa small

Informační linka


  777 963 881

Co znamená bezpečnostní třída

Rozdělení do bezpečnostních tříd je určeno normou ČSN P ENV 1627. Rozdělení do bezpečnostních tříd slouží ke snadné orientaci mezi produkty na trhu a rozpoznání kvalitních certifikovaných výrobků od těch ostatních.

Konkrétní stupeň bezpečnostní třídy znamená, do jaké míry je produkt odolný vůči pokusům o násilné překonání. Tato odolnost je definována třídami 1 až 4 . Zkoušky se provádějí v akreditovaných zkušebnách. Při certifikační zkoušce se provádí zkouška na statické zatížení, dynamické zatížení a zkouška na mechanickou odolnost a násilné překonání. Pro každou zkoušku jsou předepsané hodnoty, kterým musí pro jednotlivé bezpečnostní třídy dveře odolat.

 

vloupani

Při statické zkoušce se testuje odolnost dveří za použití hydraulického pístu, který tlačí na normou předepsaná místa.

Při dynamické zkoušce je dveřní křídlo vystaveno nárazům tělesa předepsané hmotnosti, které je spouštěno z dané výšky, aby vyvinulo daný ráz na dveřní křídlo. 

Při zkoušce na mechanickou odolnost se provádí normou předepsaným nářadím a postupem zkouška překonání. To znamená, že se jedná o destruktivní zkoušku kování, vložky a samozřejmě dveřního křídla. Při této zkoušce nesmí dojít v předepsaném čase o překonání bezpečnostních dveří. 

Na základě výsledků všech zmíněných zkoušek se výrobek zařadí do dané bezpečnostní třídy.

Výrobky v bezpečnostní třídě 1 jsou označované jako stavební. Neprovádí se u nich zkoušky a nemusí odolávat stanovený čas.

Výrobky v bezpečnostní třídě 2 jsou určeny k zabezpečení méně rizikových objektů, kdy pachatel používá spíše prostou fyzickou sílu nebo jednoduché nářadí.

Výrobky v bezpečnostní třídě 3 jsou v praxi nejvíce používané a doporučované pro zajištění vstupních otvorů, zejména bytů, s přiměřenou mírou rizika napadení. Jedná se o stupeň zabezpečení, který odolává pachateli, jenž kromě hrubého násilí používá různé nářadí a páčidla.

Výrobky v bezpečnostní třídě 4 jseu určeny k zabezpečení důležitých prostorů (zbraně, větší finanční obnosy, ceniny, šperky apod). Předpokládá se zkušený pachatel s razantnějším a sofistikovanějším nářadím a nástroji.

Bezpečnostní dveře FESTA 4E a protipožární bezpečnostní dveře FESTA 5B jsou certifikovány ve 3. bezpečnostní třídě z obou stran dveří. Na námi dodávané dveře FESTA montujeme bezpečnostní kování 3. nebo 4. bezpečnostní třídy. Samozřejmostí je dodávka certifikovaných bezpečnostních vložek do dveří, také ve 3. nebo 4. bezpečnostní třídě.

 

pyramida
Joomla SEF URLs by Artio

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.