tradice festa small

Informační linka


  777 963 881

Co znamená požární odolnost dveří

Zkoušky požární odolnosti provádí Autorizovaný certifikační orgán, akreditovaný Českým institutem pro akreditaci. Požární odolnost je označována značkami EI a EW dle normy ČSN EN 1634-1. Dále se k tomuto označení přidává výše odolnosti v čase např. 15/30/45/60/90 dle požadavků dané stavby.

EI - brání šíření požáru   /   EW - omezuje šíření požáru.

 

fireVýznam písmen  -  EI..   /  EW..

E - označení celistvosti konstrukce (doba, po kterou nedojde k porušení celistvosti, tedy například k vytvoření trhlin, děr, vypadnutí části konstrukce, atd.)

I2 -označení pro konstrukce s požárně izolačními vlastnostmi (doba, po kterou jsou na neohřívané straně vzorku teploty nižší než mezní, které stanoví zkušební norma ČSN EN 1634-1)

W - označení pro konstrukce, omezeně propouštějící sálavé teplo (doba, po kterou je hustota tepelného toku ve stanovené vzdálenosti nižší než mezní, kterou stanoví zkušební nebo projektová norma ČSN EN 1634-1)

.. - je číselný údaj, který vyjadřuje čas, po který je požární uzávěr (protipožární bezpečnostní dveře) schopen odolávat působení žáru z hlediska celistvosti.

Protipožární bezpečnostní dveře FESTA 5B mají požární odolnost:  EI2 30/ EW 45, tato klasifikace platí pouze pro požární uzávěr tepelně exponovaný ze strany se závěsy (panty).

Joomla SEF URLs by Artio

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.