tradice festa small

Informační linka


  777 963 881

Na co si dát pozor při výběru bezpečnostních dveří

calculator1

 

Při výběru bezpečnostních dveří mějte na paměti, že investujete nejen do ochrany svého majetku, ale také do ochrany mnohdy něčeho mnohem cennějšího - svého soukromí.

Na českém trhu se dají sehnat bezpečnostní dveře v různých cenových relacích a kvalitě. Při výběru si dejte pozor na levné a nekvalitní bezpečnostní dveře bez atestu a dodatečného servisu.

 

 navod

Kvalitní bezpečnostní dveře musí mít certifikát akreditované zkušebny. Certifikát pro daný typ dveří vystaví zkušebna na základě zkoušek podle normy ČSN P ENV 1627. Dle doporučení sborníků technické harmonizace by měla být úroveň zabezpečení bytů ve 3. nebo 4. bezpečnostní třídě.

Kvalitní bezpečnostní dveře by měly být s ocelovou výplní, především po obvodu ve falci dveří. Celokovový falc dveří znesnadňuje vypáčení a mechanické poškození. Zda je obvod ocelový, můžete snadno zjistit například pomocí magnetu.

Kvalitní bezpečnostní dveře mají výrobní štítek, kde by měl být uveden typ dveří, deklarovaná bezpečnostní třída, výrobní číslo, případně výrobce dveří.

Kvalitní bezpečnostní dveře musí být osazeny odpovídajícím příslušenstvím, to znamená, že se bezpečnostní dveře vybaví certifikovaným kováním a bezpečnostní vložkou s minimální odolností dle bezpečnostní třídy dveří nebo vyšší. U dveří 3. bezpečnostní třídy tedy kováním a vložkou alespoň ve 3. bezpečnostní třídě.

Kvalitní bezpečnostní dveře se dají zkrátit. V případě rekonstrukce nebo výměny podlahové krytiny se stává, že je potřeba již namontované bezpečnostní dveře podříznout. Dodavatel kvalitních bezpečnostních dveří tuto možnost nabízí.

Kvalitní bezpečnostní dveře nabízí dodavatel včetně montáže, tím máte zaručené kvalitní namontování dveří, záruční i pozáruční servis.

Joomla SEF URLs by Artio

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.